Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26NF16-5PA
2M801-008-26NF16-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26NF16-5PA
Brief Description
M801 5C 5#12 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26NF16-5PA.pdf
Availability of 2M801-008-26NF16-5PA
QUANTITY
2M801-008-26NF16-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26NF16-5PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26NF16-5PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26NF16-5PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-26NF16-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-26NF16-5PA Details Description
Related parts for 2M801-008-26NF16-5PA
RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEB 5.250" L datasheet.pdf
RES 142 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf