Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26NF21-130PA
2M801-008-26NF21-130PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26NF21-130PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 130C 130#23 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26NF21-130PA.pdf
Availability of 2M801-008-26NF21-130PA
QUANTITY
2M801-008-26NF21-130PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26NF21-130PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26NF21-130PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26NF21-130PA
2M801-008-26NF21-130PA Details Description
Related parts for 2M801-008-26NF21-130PA
IC PHASE CONTROLLER 28-MLPQ datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT DUAL 2MSPS 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
COMBO 7W2 F STR PCB G50 75O ZI datasheet.pdf
CONN TRC JACK STR SOLDER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.6V SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf