Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-01ZN10-201SA
2M801-009-01ZN10-201SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-01ZN10-201SA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 SKT RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-01ZN10-201SA.pdf
Availability of 2M801-009-01ZN10-201SA
QUANTITY
2M801-009-01ZN10-201SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-01ZN10-201SA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-01ZN10-201SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-01ZN10-201SA
2M801-009-01ZN10-201SA Details Description
Related parts for 2M801-009-01ZN10-201SA
CONN TERM BLK SPACER PLATE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 300MA 500 MOHM datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NO datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC 1.5KA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 72MHZ PL CONN 6" datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 3.5UH N87 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf