Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-02NF16-235SA
2M801-009-02NF16-235SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-02NF16-235SA
Brief Description
M801 35C 35#20HD SKT RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-02NF16-235SA.pdf
Availability of 2M801-009-02NF16-235SA
QUANTITY
2M801-009-02NF16-235SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-02NF16-235SA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-02NF16-235SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-02NF16-235SA
2M801-009-02NF16-235SA Details Description
Related parts for 2M801-009-02NF16-235SA
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC SENSOR 9925 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 278MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 44POS datasheet.pdf
MOD TXRX IEEE 2.4GHZ datasheet.pdf