Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-07NF13-220PA
2M801-009-07NF13-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-07NF13-220PA
Brief Description
M801 20C 20#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-07NF13-220PA.pdf
Availability of 2M801-009-07NF13-220PA
QUANTITY
2M801-009-07NF13-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-07NF13-220PA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-07NF13-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-07NF13-220PA
2M801-009-07NF13-220PA Details Description
Related parts for 2M801-009-07NF13-220PA
CONN HEADER .100 SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD RCVR RFID MIFARE W/ANTENNA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411 datasheet.pdf