Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-02NF13-37SA
2M801-010-02NF13-37SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-02NF13-37SA
Brief Description
M801 37C 37#23 SKT RECP THRD
Datasheet Download
2M801-010-02NF13-37SA.pdf
Availability of 2M801-010-02NF13-37SA
QUANTITY
2M801-010-02NF13-37SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-02NF13-37SA
Internal Part NumberEIS-2M801-010-02NF13-37SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-02NF13-37SA
Related Links2M801-010-, 2M801-010-02NF13-37SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-010-02NF13-37SA Details Description
Related parts for 2M801-010-02NF13-37SA
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP 60A 3P 480V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf