Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-02ZN16-55SA
2M801-010-02ZN16-55SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-02ZN16-55SA
Brief Description
M801 55C 55#23 SKT RECP THRD
Datasheet Download
2M801-010-02ZN16-55SA.pdf
Availability of 2M801-010-02ZN16-55SA
QUANTITY
2M801-010-02ZN16-55SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-02ZN16-55SA
Internal Part NumberEIS-2M801-010-02ZN16-55SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-02ZN16-55SA
Related Links2M801-010-, 2M801-010-02ZN16-55SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-010-02ZN16-55SA Details Description
Related parts for 2M801-010-02ZN16-55SA
CABLE SMA/SMA-JACK 12" RG-316 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE BLUE datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.6A SYNC 6DSBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 30ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf