Amphenol Aerospace Operations 2M803-002-06NF10-26PN
2M803-002-06NF10-26PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-002-06NF10-26PN
Brief Description
M803 26C 26#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M803-002-06NF10-26PN.pdf
Availability of 2M803-002-06NF10-26PN
QUANTITY
2M803-002-06NF10-26PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-002-06NF10-26PN
Internal Part NumberEIS-2M803-002-06NF10-26PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-002-06NF10-26PN
Related Links2M803-002-, 2M803-002-06NF10-26PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M803-002-06NF10-26PN Details Description
Related parts for 2M803-002-06NF10-26PN
RELAY RF SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 32 TONE datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf