Amphenol Aerospace Operations 2M803-002-06NF7-25PN
2M803-002-06NF7-25PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-002-06NF7-25PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M803 5C 5#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M803-002-06NF7-25PN.pdf
Availability of 2M803-002-06NF7-25PN
QUANTITY
2M803-002-06NF7-25PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-002-06NF7-25PN
Internal Part NumberEIS-2M803-002-06NF7-25PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-002-06NF7-25PN
Related Links2M803-002-, 2M803-002-06NF7-25PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M803-002-06NF7-25PN Details Description
Related parts for 2M803-002-06NF7-25PN
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.32A 330 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf