Amphenol Aerospace Operations 2M803-002-06ZNU8-28PN
2M803-002-06ZNU8-28PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-002-06ZNU8-28PN
Brief Description
M803 8C 8#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M803-002-06ZNU8-28PN.pdf
Availability of 2M803-002-06ZNU8-28PN
QUANTITY
2M803-002-06ZNU8-28PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-002-06ZNU8-28PN
Internal Part NumberEIS-2M803-002-06ZNU8-28PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-002-06ZNU8-28PN
Related Links2M803-002-, 2M803-002-06ZNU8-28PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M803-002-06ZNU8-28PN Details Description
Related parts for 2M803-002-06ZNU8-28PN
FIXED IND 2.2UH 1.83A 74.7 MOHM datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W SGL 12V OUT SIP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
TERM SPLICE STANDARD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf