Amphenol Aerospace Operations 2M803-004-01NF12-201PN
2M803-004-01NF12-201PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-004-01NF12-201PN
Brief Description
M803 12C MIXED PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M803-004-01NF12-201PN.pdf
Availability of 2M803-004-01NF12-201PN
QUANTITY
2M803-004-01NF12-201PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-004-01NF12-201PN
Internal Part NumberEIS-2M803-004-01NF12-201PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-004-01NF12-201PN
2M803-004-01NF12-201PN Details Description
Related parts for 2M803-004-01NF12-201PN
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ 54TSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf