Amphenol Aerospace Operations 2M803-004-01NF12-220PN
2M803-004-01NF12-220PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-004-01NF12-220PN
Brief Description
M803 20C 20#20HD PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M803-004-01NF12-220PN.pdf
Availability of 2M803-004-01NF12-220PN
QUANTITY
2M803-004-01NF12-220PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-004-01NF12-220PN
Internal Part NumberEIS-2M803-004-01NF12-220PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-004-01NF12-220PN
2M803-004-01NF12-220PN Details Description
Related parts for 2M803-004-01NF12-220PN
CONV AC/DC 90-264VAC +/-12V 0.2A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
NEOPRENE 4/10 YD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 900MA 202 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf