Amphenol Aerospace Operations 2M804-001-06M14-12S
2M804-001-06M14-12S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-001-06M14-12S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M804 12C 12#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M804-001-06M14-12S.pdf
Availability of 2M804-001-06M14-12S
QUANTITY
2M804-001-06M14-12S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-001-06M14-12S
Internal Part NumberEIS-2M804-001-06M14-12S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-001-06M14-12S
Related Links2M804-001, 2M804-001-06M14-12S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-001-06M14-12S Details Description
Related parts for 2M804-001-06M14-12S
RES CHAS MNT 40 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC MPU I960 20MHZ 132QFP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf