Amphenol Aerospace Operations 2M804-002-06NF12-220S
2M804-002-06NF12-220S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-002-06NF12-220S
Brief Description
M804 20C 20#20HD SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M804-002-06NF12-220S.pdf
Availability of 2M804-002-06NF12-220S
QUANTITY
2M804-002-06NF12-220S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-002-06NF12-220S
Internal Part NumberEIS-2M804-002-06NF12-220S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-002-06NF12-220S
Related Links2M804-002-, 2M804-002-06NF12-220S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-002-06NF12-220S Details Description
Related parts for 2M804-002-06NF12-220S
TRANS NPN 100V 4A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 65.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 12" GRN datasheet.pdf
PCI SHROUD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf