Amphenol Aerospace Operations 2M804-003-01ZNU12-220P
2M804-003-01ZNU12-220P picture photo
Mfg. Part Number
2M804-003-01ZNU12-220P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M804 20C 20#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M804-003-01ZNU12-220P.pdf
Availability of 2M804-003-01ZNU12-220P
QUANTITY
2M804-003-01ZNU12-220P Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-003-01ZNU12-220P
Internal Part NumberEIS-2M804-003-01ZNU12-220P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-003-01ZNU12-220P
2M804-003-01ZNU12-220P Details Description
Related parts for 2M804-003-01ZNU12-220P
IDC CABLE - MSC20K/MC20F/MCF20K datasheet.pdf
CONN RECPT 12POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V 1111 datasheet.pdf
LED DIAMOND DRAGON COOL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 24AWG 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
20AWG 20C 300V FOIL/BRAID MPPE datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 50 V datasheet.pdf