Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16M12-5SB
2M805-001-16M12-5SB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16M12-5SB
Brief Description
M805 5C 5#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16M12-5SB.pdf
Availability of 2M805-001-16M12-5SB
QUANTITY
2M805-001-16M12-5SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16M12-5SB
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16M12-5SB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16M12-5SB
Related Links2M805-001, 2M805-001-16M12-5SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16M12-5SB Details Description
Related parts for 2M805-001-16M12-5SB
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
XBEE-PRO 802.15.4 ADAPTER RS-232 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf