Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16M18-235SC
2M805-001-16M18-235SC picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16M18-235SC
Brief Description
M805 35C 35#20HD SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16M18-235SC.pdf
Availability of 2M805-001-16M18-235SC
QUANTITY
2M805-001-16M18-235SC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16M18-235SC
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16M18-235SC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16M18-235SC
Related Links2M805-001-, 2M805-001-16M18-235SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16M18-235SC Details Description
Related parts for 2M805-001-16M18-235SC
VARISTOR 61V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 8K OTP 20SOIC datasheet.pdf
Crystal 5.0688MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16V598-A 100QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0201 datasheet.pdf