Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF10-200PA
2M805-001-16NF10-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF10-200PA
Brief Description
M805 6C 4#23 2#20 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF10-200PA.pdf
Availability of 2M805-001-16NF10-200PA
QUANTITY
2M805-001-16NF10-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF10-200PA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF10-200PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF10-200PA
2M805-001-16NF10-200PA Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF10-200PA
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
KIT EVALUATION GMR SWITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf