Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF10-200SB
2M805-001-16NF10-200SB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF10-200SB
Brief Description
M805 6C 4#23 2#20 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF10-200SB.pdf
Availability of 2M805-001-16NF10-200SB
QUANTITY
2M805-001-16NF10-200SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF10-200SB
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF10-200SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF10-200SB
2M805-001-16NF10-200SB Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF10-200SB
CONN SOCKET .4MM 14 POS SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES SMD 505K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf