Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16ZNU10-28SA
2M805-001-16ZNU10-28SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16ZNU10-28SA
Brief Description
M805 8C 8#20HD SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16ZNU10-28SA.pdf
Availability of 2M805-001-16ZNU10-28SA
QUANTITY
2M805-001-16ZNU10-28SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16ZNU10-28SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16ZNU10-28SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16ZNU10-28SA
2M805-001-16ZNU10-28SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16ZNU10-28SA
IC CPLD 32MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A MPG06 datasheet.pdf