Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16ZNU18-55SA
2M805-001-16ZNU18-55SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16ZNU18-55SA
Brief Description
M805 55C 55#23 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16ZNU18-55SA.pdf
Availability of 2M805-001-16ZNU18-55SA
QUANTITY
2M805-001-16ZNU18-55SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16ZNU18-55SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16ZNU18-55SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16ZNU18-55SA
2M805-001-16ZNU18-55SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16ZNU18-55SA
IC TXRX RS232 ESD DUAL 20SSOP datasheet.pdf
IC MOTOR CONTRLLR I2C/SPI 100QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 265.23VC AXIAL datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS NYLON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 73V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
21+21 WAY M VERT SMT W/JS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf