Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M11-19SC
2M805-002-16M11-19SC picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M11-19SC
Brief Description
M805 19C 19#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M11-19SC.pdf
Availability of 2M805-002-16M11-19SC
QUANTITY
2M805-002-16M11-19SC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M11-19SC
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M11-19SC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M11-19SC
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M11-19SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M11-19SC Details Description
Related parts for 2M805-002-16M11-19SC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 18V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC DRIVR/RCVR TRIPL-RS232 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS R/A 3M CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC UART QUAD 48-TQFN datasheet.pdf
GAGE PIN ASSEMBLY datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf