Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M11-19SD
2M805-002-16M11-19SD picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M11-19SD
Brief Description
M805 19C 19#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M11-19SD.pdf
Availability of 2M805-002-16M11-19SD
QUANTITY
2M805-002-16M11-19SD Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M11-19SD
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M11-19SD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M11-19SD
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M11-19SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M11-19SD Details Description
Related parts for 2M805-002-16M11-19SD
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 1.25KVDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP MICA 2700PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PILOT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIRECT BACKLIGHT 212X152 WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 8.8NH 1.6A 12 MOHM SMD datasheet.pdf