Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M15-220PA
2M805-002-16M15-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M15-220PA
Brief Description
M805 20C 20#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M15-220PA.pdf
Availability of 2M805-002-16M15-220PA
QUANTITY
2M805-002-16M15-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M15-220PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M15-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M15-220PA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M15-220PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M15-220PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16M15-220PA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR60K/MC60G/MPR60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 105 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 16CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 87A TO-220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
2200UF 350V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf
SP CAP, HX SERIES, 20VDC, 22UF datasheet.pdf