Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M9-25PA
2M805-002-16M9-25PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M9-25PA
Brief Description
M805 5C 5#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M9-25PA.pdf
Availability of 2M805-002-16M9-25PA
QUANTITY
2M805-002-16M9-25PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M9-25PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M9-25PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M9-25PA
Related Links2M805-002, 2M805-002-16M9-25PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M9-25PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16M9-25PA
FUSE RESETTABLE 1.6A 30V RADIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 3/16" 0.98" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 33POS datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 138MA 2.83 OHM TH datasheet.pdf