Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M9-25PB
2M805-002-16M9-25PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M9-25PB
Brief Description
M805 5C 5#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M9-25PB.pdf
Availability of 2M805-002-16M9-25PB
QUANTITY
2M805-002-16M9-25PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M9-25PB
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M9-25PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M9-25PB
Related Links2M805-002, 2M805-002-16M9-25PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M9-25PB Details Description
Related parts for 2M805-002-16M9-25PB
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SILICON GREASE 5 OZ TUBE datasheet.pdf
IC DUAL PROG COMP 10K 24TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1.5A TUMT6 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS IN-LING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
8-Bit, 250 MSPS 3.3 V A/D Converter IC datasheet.pdf