Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16NF12-2PA
2M805-002-16NF12-2PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16NF12-2PA
Brief Description
M805 2C 2#12 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16NF12-2PA.pdf
Availability of 2M805-002-16NF12-2PA
QUANTITY
2M805-002-16NF12-2PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16NF12-2PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16NF12-2PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16NF12-2PA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16NF12-2PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16NF12-2PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16NF12-2PA
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
LED YLW DIFF 7.2X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN FFC CIC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
FUJINON LENS HF16HA-1B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4836-A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 44POS datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 12POS M25 datasheet.pdf