Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU8-6PA
2M805-002-16ZNU8-6PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU8-6PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 6C 6#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU8-6PA.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU8-6PA
QUANTITY
2M805-002-16ZNU8-6PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU8-6PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU8-6PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU8-6PA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16ZNU8-6PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16ZNU8-6PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU8-6PA
IC DECADE COUNTER DUAL 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN LOADOFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf