Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-02M15-220PA
2M805-003-02M15-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-02M15-220PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 20C 20#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-02M15-220PA.pdf
Availability of 2M805-003-02M15-220PA
QUANTITY
2M805-003-02M15-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-02M15-220PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-02M15-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-02M15-220PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-02M15-220PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-02M15-220PA Details Description
Related parts for 2M805-003-02M15-220PA
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 1.0 4 Position Surface Mount Vertical datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SE SURFACE LS BELT 1/4X18" A CRS datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
EVAL BOARD 802.11 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf