Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07NF11-210SA
2M805-003-07NF11-210SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07NF11-210SA
Brief Description
M805 10C 10#20HD SKT RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07NF11-210SA.pdf
Availability of 2M805-003-07NF11-210SA
QUANTITY
2M805-003-07NF11-210SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07NF11-210SA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07NF11-210SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07NF11-210SA
2M805-003-07NF11-210SA Details Description
Related parts for 2M805-003-07NF11-210SA
RES 47 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23 datasheet.pdf
DUOPLUG2,5BUST11X5P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IPASS PLUS HD DUST PLUG PULL TAB datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf