Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07NF12-5PA
2M805-003-07NF12-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07NF12-5PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 5C 5#16 PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07NF12-5PA.pdf
Availability of 2M805-003-07NF12-5PA
QUANTITY
2M805-003-07NF12-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07NF12-5PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07NF12-5PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07NF12-5PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-07NF12-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-07NF12-5PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07NF12-5PA
FIXED IND 15UH 1A 170 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.37A 120 MOHM datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 256KBIT 8SSOP datasheet.pdf
STEP-DOWN TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS + PWR SMD datasheet.pdf