Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-07NF19-14PA
2M805-003-07NF19-14PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-07NF19-14PA
Brief Description
M805 14C 14#16 PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-07NF19-14PA.pdf
Availability of 2M805-003-07NF19-14PA
QUANTITY
2M805-003-07NF19-14PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-07NF19-14PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-07NF19-14PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-07NF19-14PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-07NF19-14PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-07NF19-14PA Details Description
Related parts for 2M805-003-07NF19-14PA
20 PATCH CORDS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 9/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS JAM NUT SKT datasheet.pdf