Amphenol Aerospace Operations 2M805-004-02NF10-200PA
2M805-004-02NF10-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-004-02NF10-200PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 6C 4#23 2#20 PIN RECP
Datasheet Download
2M805-004-02NF10-200PA.pdf
Availability of 2M805-004-02NF10-200PA
QUANTITY
2M805-004-02NF10-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-004-02NF10-200PA
Internal Part NumberEIS-2M805-004-02NF10-200PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-004-02NF10-200PA
2M805-004-02NF10-200PA Details Description
Related parts for 2M805-004-02NF10-200PA
COVER PRECUT 1 FACEPLATE OWHT datasheet.pdf
INCLINOMETER MODULE SGL AXIS datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50KOHM SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 357 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 200MA 3W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBJ datasheet.pdf