Amphenol Aerospace Operations 2M805-004-02NF10-28PA
2M805-004-02NF10-28PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-004-02NF10-28PA
Brief Description
M805 8C 8#20HD PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M805-004-02NF10-28PA.pdf
Availability of 2M805-004-02NF10-28PA
QUANTITY
2M805-004-02NF10-28PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-004-02NF10-28PA
Internal Part NumberEIS-2M805-004-02NF10-28PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-004-02NF10-28PA
Related Links2M805-004-, 2M805-004-02NF10-28PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-004-02NF10-28PA Details Description
Related parts for 2M805-004-02NF10-28PA
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1.5A TUMT6 datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT BINARY 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf