Amphenol Aerospace Operations 2M805-004-02NF18-5PA
2M805-004-02NF18-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-004-02NF18-5PA
Brief Description
M805 5C 5#12 PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M805-004-02NF18-5PA.pdf
Availability of 2M805-004-02NF18-5PA
QUANTITY
2M805-004-02NF18-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-004-02NF18-5PA
Internal Part NumberEIS-2M805-004-02NF18-5PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-004-02NF18-5PA
Related Links2M805-004-, 2M805-004-02NF18-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-004-02NF18-5PA Details Description
Related parts for 2M805-004-02NF18-5PA
DIODE ARRAY GP 85V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W DO204AL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf