Panasonic Electronic Components 2SA11100Q
2SA11100Q picture photo
Mfg. Part Number
2SA11100Q
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS PNP 120V 0.5A TO-126
Datasheet Download
2SA11100Q.pdf
Availability of 2SA11100Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2SA11100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SA11100Q
Internal Part NumberEIS-2SA11100Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingBulk
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)120V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic1V @ 30mA, 300mA
Current - Collector Cutoff (Max)-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce90 @ 150mA, 10V
Power - Max1.2W
Frequency - Transition200MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-225AA, TO-126-3
Supplier Device PackageTO-126
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SA11100Q
Related Links2SA1, 2SA11100Q Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
2SA11100Q Details Description
Related parts for 2SA11100Q
SPEAKER Z=24OHM SS PORT ON EDGE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 200W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 453 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf