Rohm Semiconductor 2SC4132T100R
2SC4132T100R picture photo
Mfg. Part Number
2SC4132T100R
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS NPN 120V 2A SOT-89
Datasheet Download
2SC4132T100R.pdf
Availability of 2SC4132T100R
QUANTITY
2SC4132T100R Order Process
Ship out your order
Specifications of 2SC4132T100R
Internal Part NumberEIS-2SC4132T100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)120V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic2V @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max)1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce180 @ 100mA, 5V
Power - Max2W
Frequency - Transition80MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageMPT3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2SC4132T100R
Related Links2SC413, 2SC4132T100R Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
2SC4132T100R Details Description
Related parts for 2SC4132T100R
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR FF 8-USOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 835MA 400 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A HSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf