Murata Electronics North America 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO picture photo
Mfg. Part Number
3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO.pdf
Availability of 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
Internal Part NumberEIS-3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO today.
Series3.58MHZ/CSTCC
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links3.58MHZ/CST, 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO Details Description
Related parts for 3.58MHZ/CSTCC3M58G53-RO
RECT BRIDGE GPP 4A 400V GBU datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 340MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 1POS LGH CSL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf