Eaton (formerly Cooper Bussmann) 3.6WKFHO400
3.6WKFHO400 picture photo
Mfg. Part Number
3.6WKFHO400
Brief Description
FUSE 3.6KV 400A M/S 1212
Datasheet Download
3.6WKFHO400.pdf
Availability of 3.6WKFHO400
QUANTITY
3.6WKFHO400 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3.6WKFHO400
Internal Part NumberEIS-3.6WKFHO400
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3.6WKFHO400
Related Links3.6WK, 3.6WKFHO400 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
3.6WKFHO400 Details Description
Related parts for 3.6WKFHO400
IC CMOS DRVR W/BOOST 1.5A 8-CDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FRONT MT SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 50POS R/A .100 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V Z5U 0805 datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 938 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP 82 UF 20% 35 V datasheet.pdf