Eaton (formerly Cooper Bussmann) 3.6WKGHO450
3.6WKGHO450 picture photo
Mfg. Part Number
3.6WKGHO450
Brief Description
FUSE 3.6KV 450A M/S 1214
Datasheet Download
3.6WKGHO450.pdf
Availability of 3.6WKGHO450
QUANTITY
3.6WKGHO450 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3.6WKGHO450
Internal Part NumberEIS-3.6WKGHO450
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3.6WKGHO450
Related Links3.6WK, 3.6WKGHO450 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
3.6WKGHO450 Details Description
Related parts for 3.6WKGHO450
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf