Bel Fuse Inc. 30-1008KUL
30-1008KUL picture photo
Mfg. Part Number
30-1008KUL
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Adapters
Brief Description
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C
Datasheet Download
30-1008KUL.pdf
Availability of 30-1008KUL
QUANTITY
30-1008KUL Order Process
Ship out your order
Specifications of 30-1008KUL
Internal Part NumberEIS-30-1008KUL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Adapters
Series-
Convert From (Adapter End)Jack, 8p8c (RJ45)
Convert To (Adapter End)Jack, 8p8c (RJ45)
TypeCoupler
FeaturesKeyed
Ingress Protection-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Mounting Feature-
Ratings-
ShieldingUnshielded
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Contact MaterialBrass
Housing MaterialPolyvinyl Chloride (PVC)
Shield Material-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30-1008KUL
Related Links30-10, 30-1008KUL Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
30-1008KUL Details Description
Related parts for 30-1008KUL
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINIDIMM,R/A,1.5V,DDR3,STD,15AU datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 604K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf