Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) 3006-1847-76-G100
3006-1847-76-G100 picture photo
Mfg. Part Number
3006-1847-76-G100
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC GLASS 3KOHM SMD
Datasheet Download
3006-1847-76-G100.pdf
Availability of 3006-1847-76-G100
QUANTITY
3006-1847-76-G100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3006-1847-76-G100
Internal Part NumberEIS-3006-1847-76-G100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series3006
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C3k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-213AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3006-1847-76-G100
3006-1847-76-G100 Details Description
Related parts for 3006-1847-76-G100
Connector Header 21 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 510M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D PIN RECP datasheet.pdf
LED DRIVER PS 125W datasheet.pdf