CNC Tech 304-28-34-MC-0300F
304-28-34-MC-0300F picture photo
Mfg. Part Number
304-28-34-MC-0300F
Brief Description
CBL RIBN 34COND 0.050 MULTI 300'
Datasheet Download
304-28-34-MC-0300F.pdf
Availability of 304-28-34-MC-0300F
QUANTITY
304-28-34-MC-0300F Order Process
Ship out your order
Specifications of 304-28-34-MC-0300F
Internal Part NumberEIS-304-28-34-MC-0300F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors34
Pitch0.050" (1.27mm)
Length300' (91.44m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 0.125"
ShieldingUnshielded
Jacket ColorMultiple
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.700" (43.18mm)
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300V
Operating Temperature-10°C ~ 105°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance100 MOhms
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)304-28-34-MC-0300F
Related Links304-28-34, 304-28-34-MC-0300F Datasheet, CNC Tech Distributor
304-28-34-MC-0300F Details Description
Related parts for 304-28-34-MC-0300F
RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 350VWM 567VC SMB datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf