CNC Tech 304-28-64-MC-0300F
304-28-64-MC-0300F picture photo
Mfg. Part Number
304-28-64-MC-0300F
Brief Description
CBL RIBN 64COND 0.050 MULTI 300'
Datasheet Download
304-28-64-MC-0300F.pdf
Availability of 304-28-64-MC-0300F
QUANTITY
304-28-64-MC-0300F Order Process
Ship out your order
Specifications of 304-28-64-MC-0300F
Internal Part NumberEIS-304-28-64-MC-0300F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors64
Pitch0.050" (1.27mm)
Length300' (91.44m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 0.125"
ShieldingUnshielded
Jacket ColorMultiple
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width-
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300V
Operating Temperature-10°C ~ 105°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance100 MOhms
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)304-28-64-MC-0300F
Related Links304-28-64, 304-28-64-MC-0300F Datasheet, CNC Tech Distributor
304-28-64-MC-0300F Details Description
Related parts for 304-28-64-MC-0300F
BATTERY PK 15.0V AA SIZ ALKALINE datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RESONATOR CER 30.00MHZ SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 9V datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 200VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 130POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.2A 6UDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD323 datasheet.pdf