Bourns Inc. 3059J-1-155MLF
3059J-1-155MLF picture photo
Mfg. Part Number
3059J-1-155MLF
Brief Description
TRIMMER 1.5M OHM 1W HOOK
Datasheet Download
3059J-1-155MLF.pdf
Availability of 3059J-1-155MLF
QUANTITY
3059J-1-155MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3059J-1-155MLF
Internal Part NumberEIS-3059J-1-155MLF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5M
Power (Watts)1W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Hook
Size / DimensionRectangular - 0.315" x 0.190" Face x 1.250" L (8.00mm x 4.83mm x 31.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3059J-1-155MLF
Related Links3059J-1, 3059J-1-155MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3059J-1-155MLF Details Description
Related parts for 3059J-1-155MLF
DIODE GEN PURP 75V 75MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf