Bourns Inc. 3059P-1-223
3059P-1-223 picture photo
Mfg. Part Number
3059P-1-223
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 1W PC PIN
Datasheet Download
3059P-1-223.pdf
Availability of 3059P-1-223
QUANTITY
3059P-1-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3059P-1-223
Internal Part NumberEIS-3059P-1-223
PackagingTube
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)1W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.315" x 0.190" Face x 1.250" L (8.00mm x 4.83mm x 31.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3059P-1-223
Related Links3059P, 3059P-1-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3059P-1-223 Details Description
Related parts for 3059P-1-223
TERMINAL FORK FLANGED 12-10AWG datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 3A datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 42POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
KIT START SMARTMESH IP RF CERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf