API Delevan 3094-102HS
3094-102HS picture photo
Mfg. Part Number
3094-102HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-102HS.pdf
Availability of 3094-102HS
QUANTITY
3094-102HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-102HS
Internal Part NumberEIS-3094-102HS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1µH
Tolerance±3%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq75 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-102HS
Related Links3094-, 3094-102HS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-102HS Details Description
Related parts for 3094-102HS
IDC CABLE - MKC60K/MC60F/MCS60K datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 11MM 9.57" datasheet.pdf
IC AC/DC CONVERTER DUAL SIP14 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21K OHM 1% 10W datasheet.pdf