API Delevan 3094-102JS
3094-102JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-102JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
Datasheet Download
3094-102JS.pdf
Availability of 3094-102JS
QUANTITY
3094-102JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-102JS
Internal Part NumberEIS-3094-102JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq75 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-102JS
Related Links3094-, 3094-102JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-102JS Details Description
Related parts for 3094-102JS
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SW PLNGR DPDT 10A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.9V 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf