API Delevan 3094-221KS
3094-221KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-221KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 790MA 80 MOHM
Datasheet Download
3094-221KS.pdf
Availability of 3094-221KS
QUANTITY
3094-221KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-221KS
Internal Part NumberEIS-3094-221KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating790mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant320MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-221KS
Related Links3094-, 3094-221KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-221KS Details Description
Related parts for 3094-221KS
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RING TONGUE OPEN BARREL TIN datasheet.pdf
HEAT SINK 17MM X 17MM X 14.5MM datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 10BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 70POS SMD datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf