API Delevan 3094-221KS
3094-221KS picture photo
Mfg. Part Number
3094-221KS
Brief Description
FIXED IND 220NH 790MA 80 MOHM
Datasheet Download
3094-221KS.pdf
Availability of 3094-221KS
QUANTITY
3094-221KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-221KS
Internal Part NumberEIS-3094-221KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series3094
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating790mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq70 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant320MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Height - Seated (Max)0.133" (3.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-221KS
Related Links3094-, 3094-221KS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-221KS Details Description
Related parts for 3094-221KS
RES 2.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 10MM datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 3/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf